Епископ Методије на свеноћном бденију уочи престоног празника саборног храма Кузбаса

Уочи престоног празника, 9. децембра 2023. године, у горњој цркви Знаменског катедралног храма града Кемерова, служено је свеноћно бденије.

Богослужењем су началствовали Митрополит Кемеровски и Прокопјевски Аристарх, Митрополит Смољенски и Дорогобужски Исидор, архијереј Српске Православне Цркве Епископ будимљанско-никшићки Методије, Епископ Мурмански и Вјазниковски Нил и Епископ Гурјевски Данило.

За вријеме богослужења пјевао је Архијерејски хор катедралног храма под руководством Жане Владимировне Чеботарјове.

У току велике вечерње, началствовао је Епископ Методије поводом престолног празника, а предходно је освештао хљеб, пшеницу, вино и уље.

На полијелеју свештенолслужитељи су пјевали величаније Царици Небеској. Кадио је митрополит Исидор, а митрополит Аристарх је прочитао одјељак из јеванђеља, који описује сусрет Богородице са праведном Јелисаветом. Епископ Нил је помазивао клир и вјерни народ освећеним уљем.

У току читања канона, митрополит Аристарх је уручио гостима архијерејима Чиновнике, на успомену о посјети Кузбасу у току празничних свечаности посвећених катедралном храму.

Извор: Кузбаска митрополија
Превео: Јереј Огњен Фемић