Братство Свети краљ Милутин обишло светиње Херцеговине

У суботу и недељу, 10. и 11. фебурара 2024. године, чланови Братства православне омладине Свети краљ Милутин из Бијелог Поља, обишли су светиње Свете и мученичке Херцеговине.

Братство Свети краљ Милутин обишло светиње Херцеговине

Братственици су најприје посјетили Саборни храм у Требињу, херцеговачку Грачаницу, Манастир Тврдош и Манастир Завалу. Особит доживљај и искуство нам је донио обилазак страдалних Пребиловаца, гдје су осим Храма у Пребиловцима братственици обишли здање које је прије Другог свјетског рата била школа посвећена Светом краљу Милутину и одакле је почело страдање Пребиловачких Мученика.

Чланови братства су коначили у Манастиру Житомислићу гдје их је родитељски дочекао игуман Данило са својом братијом.

У недељу ујутру служена је Света Литургија у Манастиру Житомислић на којој су били чланови братства са својим духовником оцем Александром Раковићем.

Након Литургије и ручка, братственици су обишли Саборну цркву у Мостару, Стару цркву и Стари мост. Братство Свети краљ Милутин изражава посебну захвалност оцу Данилу житомислићком и његовом братству који су нам својим дочеком дали примјер на који се начин угађа Богу (Јевр. 13: 16).