Возило свештеника Епархије будимљанско-никшићке претресано на граничном прелазу Добраково

На граничном прелазу Добраково, у сриједу 5. фебруара 2020, полицајци су претресли аутомобил у којем су се налазили свештеници Епархије будимљанско-никшићке: протојереј-ставрофор Синиша Јанковић, парох затонски и јеромонах Сава (Вукајловић), сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

Данас, око 14 часова и 45 минута, на граничном прелазу Добраково, од стране полиције Црне Горе, одвојен је у страну ради претреса аутомобил у којем су били поменути свештеници.

Према њиховим ријечима, полиција је прегледала возило и установила да је све у реду.

Службеници полиције су били коректни, наводе свештеници, али, како им је саопштено, такво је наређење Полиције.

„Ми закон поштујемо, не противимо се истом, али се нијесмо осјећали нимало пријатно током данашњег претреса и жалимо у каквој се ситуацији данас налази наша Црква и њен вјерни народ у Црној Гори“, рекли су нам свештеници.

Од усвајања тзв Закона о слободи вјероисповјести, због чије неуставности и дискриминаторских норми, своје неслагање на миран, достојанствен и хришћански начин, изражава све већи број народа Црне Горе, учестали су претреси и контрола возила свештенства Епархија на простору Црне Горе, па чак и Владика.

Да подсјетимо, недавно је, на сличан начин, контролисано возило у којем је био Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије, а прије два дана, на истом граничном прелазу, Добраково, полицајци су претресали аутомобил, којим је управљао протојереј-ставрофор др Велибор Џомић.

Јеромонах Сава (Вукајловић), који је, често, у пратњи Владике будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, током путовања, казао нам је да ова пооштрена контрола изражена од усвајања Закона о слободи вјероисповјести у Црној Гори.