Литургијско сабрање на празник Света Три Јерарха

Празник Света Три Јерарха прослављен је Светом Архијерејском Литургијом, која је у сриједу 12. фебруара 2014, служена у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Литургијско сабрање на празник Света Три Јерарха

Литургију је служио Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Литургијско сабрање на празник Света Три Јерарха

Преосвећени Владика је претходно, уочи празника Света Три Јерарха, у уторак 11. фебруара, присуствовао вечерњој служби са петохљебницом, која је служена у никшићкој Саборној цркви.

Литургијско сабрање на празник Света Три Јерарха

У Литургији је саслуживало више свештеника и монаха наше Епархије: протојереј-ставрофор Драган Крушић, архимандрит Никифор Миловић, секретар ЕУО, протојереј Василије Брборић, јереји Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, Данило Зиројевић, Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић.

Литургијско сабрање на празник Света Три Јерарха

Вјерном народу бесједио је свештеник Остоја Кнежевић, говорећи о великим учитељима Цркве Христове и угодницима Божјим – Василију Великом, Григорију Богослову и Јовану Златоустом.