Почео црквено народни-сабор у Никшићу, Литургију служи Митрополит Амфилохије са осам Епископа

У Никшићу је почео велики Црквено-народни сабор чији учесници ће од Владе Црне Горе затражити повлачење дискриминаторског Предлога закона о слободи вјероисповијести и правном положају цркава и вјерских заједедница.

Литургију у саборном храму Светог Василија Острошког, покрај светитељевих моштију служе Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и господа Епископи: рашко-призренски Теодосије, милешевски Атанасије, будимљанско-никшићки Јоаникије, пакрачко славонски Јован,бихаћко-петровачки Сергије, захумско-херцеговачки Димитрије, диоклијски Методије, умировљени захумско-херцеговачки Атанасије са многобројним свештенством и свештеномонаштвом.

На платоу око храма сабрао се многобројни народ, који пристиже у организованим групама из минута у минут непрекидно пристиже из свих крајева Црне Горе.

Преузето са званичног сајта Митрополије црногорско-приморске