Владика Арсеније: Молимо се за нашу браћу која страдају у Црној Гори!

На празник Материце, у недељу, 29. децембра, Његово преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету архијерејску литургију у Храму Светог Пантелејмона у Нишу у саслуживање свештенства и монаштва Епархије нишке. У року Свете евхаристије обављена су два рукоположења у чин ђакона и презвитера и једно рукопроизвођење у чин протођакона.

Владика Арсеније: Молимо се за нашу браћу која страдају у Црној Гори!

На крају Свете евхаристије беседио је Преосвећени владика нишки Арсеније, а највећи његове беседе односио се на тешко страдање наше браће и сестара у Црној Гори.

„Молимо се за нашу браћу која страдају тамо, да их Господ укрепи, да им да снаге да издрже у овим тешким данима гоњења. На жалост, све се то догађа пред рођење Господа и Спаса нашег Исуса Христа.  Нека Господ укрепи све њих и све нас да будемо истрајни, да удемо истинити сведоци Христови, да будемо достојни имена хришћанскога и Господа нашег Исуса Христа који је зарад нас и из љубави страдао на Крсту“  поручио је Преосвећени владика нишки Арсеније.

Извор: Радио ГЛАС