Предавање владике Јоаникија у Кузбаској богословији

12. децембра 2015, Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, који се налази у узвратној посјети Кузбаској митрополоји Руске православне цркве, одржао је предавање у Кузбаској богословији.

У пратњи митрополита Аристарха, ректора поменуте Богословије, владика Јоаникије се упознао са устројством храма Рождества Христовог и упознао административни центар богословије, гдје је посјетио сталну поставку фотографија, посвећену новомученицима и исповиједницима Руске цркве.

Предавање владике Јоаникија у Кузбаској богословији

Потом је владика Јоаникије у амфитеатру одржао предавање на тему положаја Српске цркве у историји и данас, с посебним освртом на живот и подвиг великих учитеља и светитеља српских – нарочито свештеноисповједника Никодима Милаша, светог владике Николаја Охридског и Жичког, преподобног Јустина Ћелијског, поменувши такође и трудољубље и подвиг блаженог спомена патријарх српског Павла.

Предавање владике Јоаникија у Кузбаској богословији

Студенти су након предавања постављали владици питања из живота Српске цркве и хришћанског живота уопште.