Патријарх српски г. Иринеј упутио честитке хришћанима који славе Васкрс по западној пасхалији

Поводом предстојећег празника Васкрса који западни хришћани прослављају по западној пасхалији, Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј упутио је честитке поглаварима инославних Цркава: Његовој Светости Папи римском Франциску, Његовој Милости Архиепископу кентерберијском Јустину Велбију, председавајућем Саветом Евангеличке Цркве у Немачкој Преузвишеном бискупу др Хајнриху Бедфорд-Штрому, као и великодостојницима других протестантских Цркава у свету.

Патријарх српски Иринеј је најсрдачније честитао празник Васкрсења Христовог великодостојницима и верницима традиционалних Цркава и верских заједница у Србији: Римокатоличке Цркве, Словачке евангеличке цркве у Србији, Реформатске хришћанске цркве у Србији и Методистичке цркве.

Патријарх српски Иринеј је упутио васкршњу честитку и екуменским и конфесионалним телима и организацијама: Светском Савету Цркава, Конференцији Европских Цркава, Лутеранском Светском Савезу, Алијанси реформатских Цркава и другим међуцрквеним телима и организацијама.

Уредништво Информативне службе Српске Православне Цркве са своје стране честита им наступајуће светле празнике Христовог Васкрсења уз радосни поздрав:

Христос васкрсе! Ваистину васкрсе!

Преузето са www.spc.rs