Акција Кола српских сестара из Никшића

Ромским и избјегличким породицама са Косова и Метохије и Босне и Херцеговине, чије пребивалиште је у Никшићу, ових дана су, у организацији Кола српских сестара, подијељени пакети помоћи.

Акција Кола српских сестара из Никшића

Помоћ се састојала од прехрамбених производа и одјевних предмета, а прикупљена је од добротвора Кола српских сестара из неколико градова Црне Горе. Највише средстава, према ријечима Сенке Дурутовић, предсједника поменуте хуманитарне организације, овом приликом, стигло је из манастира Острога.

Протеклих дана чланице Кола српских сестара обишли су и дистрибуирале прикупљене пакете око 50 породица, којима је помоћ најпотребнија, од чега 35 ромских и 20-ак избјегличких породица са Косова и Метохије и простора некадашње Босне и Херцеговине.

Акција Кола српских сестара из Никшића

Овакве акције организација Коло српских сестара спроводи често, захваљујући подршци људи добре воље и пожртвованости самих чланица. Осим саме помоћи, материјално и социјално угроженима, много значи пажња и интересовање друштва, зато Сенка Дурутовић још једном захваљује свима који су учествовали како у овој акцији, тако и свим претходним активностима Кола српских сестара из Никшића.

Коло српских сестара “Косовка дјевојка“ основано је 1920., а његов рад обновљен је 1991.године.