Вече духовне поезије у славу Светог Арсенија

У оквиру духовних свечаности, уприличених поводом празника Рођења Пресвете Богородице и доласка Моштију Светог Арсенија у манастир Косијерево и у Никшић, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког, одржано је, у сриједу 26. септембра 2018, у навечерје празника Воздвижења Часног Крста, вече духовне поезије.

Вече духовне поезије у славу Светог Арсенија

Организатори ове вечери су Епархија будимљанско-никшићка и Књижевно друштво ,,Његош“, а своје стихове у част и славу Светог Арсенија Сремца говорили су пјесници: Бећир Вуковић, Трипко Драганић, Будимир Дубак, Новица Ђурић, Вишња Косовић, Милутин Мићовић, Радомир Уљаревић.

У име Књижевног друштва „Његош“ обратио се Милутин Мићовић, а вече је водила Милица Бакрач, која је, такође, говорила своје стихове.

Програм је употпунио хор Светог новомученика Станка из Никшића, којим диригује проф. Ленка Дурутовић.

Вечери духовне поезије, у славу и част доласка Моштију Светог Арсенија у Никшић, присуствовао је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.