Саопштење за јавност са састанка свештенства Епархије будимљанско-никшићке

На празник Светих мученика Севастијских 22. марта 2011. године, обављен је Братски састанак свештенства Епархије Будимљанско-никшићке на Жабљаку. Сабрање је започело Светом архијерејском Литургијом, а послије свете службе свештеници и старјешине манастирâ из цијеле Епархије, сабрали су се у новом парохијском дому. Састанком је предсједавао надлежни архијереј Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије.

Свештеници су изразили необичну радост због духовне обнове народа и обнове старих и изградње нових светиња, благодарећи несебичној помоћи побожног народа и многобројним добротворима.

Одржан састанак свештенства Епархије Будимљанско-никшићке

На састанку је највише било ријечи о пастирском раду свештенства и о духовном стању у којем се налази вјерни народ. Размотрене су, такође, могућности унапређења јеванђељске мисије, с акцентом на парохијске заједнице.

Свештеници су у потпуности разумјели потребу Цркве да се, поред древног сједишта Епархије Будимљанско-никшићке у манастиру Ђурђеви Ступови, успостави и административни центар Епархије у Никшићу, што је однедавно и учињено.

Поводом предстојећег пописа становништва у Црној Гори, свештенство Епархије Будимљанско-никшићке осуђује сваки притисак на грађане било из којег правца долазио, а најопаснији је онај који може да дође од власти и идеолошки острашћених моћника. Изузетно је важно и пред Богом и пред људима да сваки грађанин одбаци било какав притисак или уцјену и да се слободно изјасни о својој вјерској, националној и језичкој припадности.

Одржан састанак свештенства Епархије Будимљанско-никшићке

Проводећи дане Часног поста у молитви за умножење мира и љубави, свим вјернима и свим људима добре воље честитамо долазећи празник Васкрсења Христовог, поздрављајући вас радосним и свеобнављајућим поздравом:

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

Информативна служба Епархије Будимљанско-никшићке