Слава храма у Парешком долу

Поводом славе Храма Светог Апостола Томе који се обнавља у Парешком долу на мјесту гдје се састају Црна Гора и Херцеговина, у недјељу по Томиндану, 23. октобра 2016. служена је Света Литургија.

Слава храма у Парешком долу

Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Предраг Видаковић парох бијелско-kрушевачки уз саслужење јереја Небојше Вуловића пароха јошичког и јереја Раденка Копривице надлежног пароха бањанско-рудинског.

Слава храма у Парешком долу

У наставке свете литургије обављено је ломљење славског колача који је припремила породица Кокотовић, који су заједно са породицама Мишковић и Братић 2013. започели обнову ове древне светиње.

Слава храма у Парешком долу

У протеклим годинама Храм је озидан и изливена је кровна плоча и пробијен је пут до Храма. За ову годину у припреми је и покривање Храма и постављање звоника.