Гимназија „Свети Сава” у јунском уписном року уписала два одјељења

Наставу у подгоричкој Гимназији „Свети Сава” од септембра ће похађати два одјељења првака, док ће прва генерација уписаних ученика, који од септембра крећу у други разред бити богатија за четири ученика који прелазе у ову средњошколску установу из других школа.

Гимназија „Свети Сава” у јунском уписном року уписала два одјељења

Директор Гимназије, професор Југослав Благојевић, казао је за Радио „Светигора” да су у први разред уписана 44 ученика од којих је десетак носилаца дипломе „Луча”.

Професор Благојевић је задовољан овим бројем интересената, будући да је школа расписала конкурс за упис два одјељења ученика у овој школској години, а тај број је постигнут већ у првом уписном року.

Каже да се добра пракса бриге и посвећености ове школе ученицима неће мијењати, те да са уписом сваке нове генерације расте и потреба за константним напретком како у раду, тако и у условима рада.

Пресељење у нову зграду Гимназије „Свети Сава” очекује се у септембру 2025. године, а до тада ће се као и до сада настава одвијати у за то привремено уређеном простору у згради поред цркве Светог Ђорђа под Горицом.

Овдје послушајте тонски прилог Радија „Светигора“:

Извор: Митрополија црногорско-приморска