Владика Јоаникије служио Литургију у никшићкој Саборној цркви

На празник Светих Козме и Дамјана – Врачеви, у сриједу 14. новембра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Литургија и освећење спомен-обиљежја у Почековићима

У организацији парохије Бањанско-рудинске, Удружења Бањана и рудињана владика Сава Косановић и Црквеног одбора при храму Светог Игњатија Богоносца у Почековићима, у суботу 10. новембра 2018.г. у порти цркве у Почековићима освећен је обновљени споменик подигнут 1934.г. у спомен на пострадале тога краја у Балканским и Великом рату.

Грачаница прославила ктиторску славу

Поводом ктиторске славе манастира Грачаница, данас на празник Светог краља Милутина, Њихова преосвештенства господа епископи рашко-призренски Теодосије, будимљанско-никшићки Јоаникије и полошко-кумановски Јоаким служили су Свету архијерејску литургију уз саслужење свештенства и монаштва. Поред великог броја вјерног народа у сабрању су учествовали ђаци и наставници Основне школе „Краљ Милутин“ из Грачанице, који већ неколико година умјесто у школској згради славу – дан школе прослављају у овој светињи.

Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

У 24. недјељу по Духовима, на празник Преподобног Аврамија Затворника и Преподобне мученице Анастасије Римљанке, 11. новембра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Света Литургија служена на Митровдан у никшићкој Саборној цркви

На празник Светог великомученика Димитрија, у четвртак 8. новембра 2018, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу служена је Света Литургија.

Света Литургија служена на Митровдан у никшићкој Саборној цркви

Митровдан молитвено прослављен у Мартиновићима код Гусиња

На дан када наша Света Црква молитвено прославља Светог великомученика Димитрија, у четвртак 8. новембра 2018, Света Литургија служена је на остацима храма Светог Василија Острошког у Мартиновићима код Гусиња.

Митровдан молитвено прослављен у Мартиновићима код Гусиња

Митровданске свечаности у Саборном храму у Никшићу

Прослављање празника Светог великомученика Димитрија у Никшићу почело је у навечерје овог великог празника, сриједу 7. новембра 2018, служењем празничног бденија.

Митровданске свечаности у Саборном храму у Никшићу