Епископ Јоаникије за РТС: Ђукановић није византијски владар па да прави цркве (ВИДЕО)

У емисији „Око магазин“ на РТС, на тему Црна Гора и црква, борба за идентитет, говорили су Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије, Миодраг Вуковић, члан ДПС-а од оснивања и предсједник скупштинског Одбора за уставна питања, Будимир Алексић, професор Цетињске богословије и посланик Нове српске демократије и историчар Шербо Растодер.

Митрополија црногорска-приморска у Црној Гори је увијек себе доживљавала као слободни преостали дио Пећке патријаршије, рекао је епископ Јоаникије.

Књига „Информбиро у Црној Гори“, аутора Драгана Радевића, представљена у Беранама

У сали Полимског музеја у Беранама, у четвртак 12. септембра 2019, одржана је промоција књиге „Информбиро у Црној Гори“, новинара и публицисте Драгана Радевића.

Прослављена петогодишњица освећења храма Светог Евстатија Српског

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, на празник Преноса моштију Светог Александра Невског, заштитника Васојевића, у четвртак 12. септембра 2019, Свету Архијерејску Литургију, у храму Светог Евстатија Српског, у Трепчи код Андријевице, поводом петогодишњице од освећења овог светог храма.

Усјековање главе Светог Јована Крститеља у древном Самограду

На дан када наша Црква обиљежава спомен на Усјековање главе Светог Јована Крститеља, у сриједу 11. септембра 2019, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију на темељима цркве Светог Јована Крститеља у манастиру Самограду.

Амбасадор Сједињених Америчких Држава посјетила катедрални манастир Епархије будимљанско-никшићке

У уторак 10. септембра 2019.г., Њена Екселенција Амбасадор Сједињених Америчких Држава у Црној Гори гђ. Џуди Рајзинг Рајнке, заједно са особљем амбасаде гђом. Никол Галагер, гђом Драганом Татић и гђом Јеленом Војнић посетила је катедрални манастир Епархије будимљанско-никшићке Ђурђеве Ступове у Беранама.

Истина о страдању мученика на Старом Броду

Поводом освећења спомен-музеја мученицима старобродским пострадалим 1942. године, 7. септембра 2019. године служена је света архијерејска Литургија у храму Светог кнеза Лазара у Андрићграду у Вишеграду.

Истина о страдању мученика на Старом Броду

Владика Јоаникије: Породица Шутаковић су Христолике жртве

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са свештенством, у уторак 10. септембра 2019, у манастиру Ђурђеви Ступови, опијело породици Шутаковић  из Ђаковице, коју су 1999. године албански терористи киднаповали, а потом и убили.

Радост молитвеног заједништва у никшићкој Саборној цркви

Његово Високопреосвештенство Митрополит кемеровски и прокопијевски РПЦ Г. Аристарх и Његово Преосвештенство Еписикоп будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служили су, у 12. недјељу по Педесетници, 8. септембра 2019, Свету Архијерејску Литургију, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Стари Брод: Освештан спомен музеј; одржан помен за 6.000 убијених Срба

У суботу 7. септембра 2019. Његово Високопреосештенство Митрополит дабро-босански Г. Хризостом служио је у цркви Светог цара Лазара и Косовских мученика у Андрић граду, Свету Архијерејску Литургију уз саслужење Пресвећене Господе Архијереја: британско-скандинавског Доситеја, будимљанско-никшићког Јоаникија и аустријско-швајцарског Андреја.

Молебан за почетак нове школске године у Бијелом Пољу

У недјељу 1. септембра 2019. године, када наша света Црква прославља светог мученика Андреја Стратилата у храму светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу након вечерње службе служен је молебан за благословен почетак нове школске године.

Молебан за почетак нове школске године у Бијелом Пољу