На 680. годишњицу постојања освећен обновљен манастир Стањевићи

У оквиру централне свечаности прославе 680-годишњице постојања Манастира Свете Тројице – Стањевићи код Будве у подножју Ловћена јутрос је обављено велико освећење ове обновљене светиње и служена Света архијерејска литургија.

Митрополит Амфилохије у манастиру Косијерево, покрај моштију Светог Арсенија, са више архијереја СПЦ служио Свету службу Божију

У манастиру Косијерево, гдје су јуче након 104 године по други пут из манастира Ждребаоник стигле мошти Светог Арсенија Сремца, Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је јутрос, на празник Рођење Пресвете Богородице, уз саслужење господе Епископа: банатског Никанора, будимљанско-никшићког Јоаникија, полошко-кумановског Јоакима, нишког Арсенија и архимандрита Димитрија, изабраног Епископа захумско-херцеговачког, Свету архијерејску литургију.

Мошти Светог Арсенија Сремца дочекане у манастиру Косијереву

Претходно је, у манастиру Ждребаонику, гдје почивају Чесне Мошти Светог Арсенија, на празник Светог мученика Созонта и Претпразнество Рождества Пресвете Богородице, у четвртак 20. септембра 2018, служена Света Архијерејска Литургија, којом су началствовали Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије са бројним свештенством и вјерним народом.

Промоција књиге „Небеске хероине света“ одржана у Никшићу

Књига „Небеске хероине света“, аутора проф. Радмиле Тонковић представљена је, у сриједу 19. септембра 2018, у Друштву црногорско-руског пријатељства „Свети Ђорђе“ у Никшићу.

Промоција књиге „Небеске хероине света“ одржана у Никшићу

Митрополит Амфилохије: Свети Арсеније најдивнији плод светосавског рода

Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије началствовао је данас Светом аријерејском литургијом у манастиру Ждребаоник уз саслужење Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија, бројног свештенства, монаштва и вјерног народа а уз молитвено учешће Његовог преосвештенства Епископа диоклијског г. Методија.

Празник Чудо Светог архангела Михаила прослављен у манастиру Подмалинско

У сриједу 19. септембра 2018, када се наша Света Црква молитвено сјећа Чуда архангела Михаила, прослављена је љетња храмовна слава манастира Подмалинско.

Празник Чудо Светог архангела Михаила прослављен у манастиру Подмалинско

Све почиње од труда

У цркви Светих Апостола Петра и Павла Литургију у недјељу 16. септембра је служио протојереј- ставфор Дарко Пејић.

Честитајући вјерницима Црквену Нову годину и празник Светог Симеона Столпника о. Дарко је казао да је Црква из давних прошлих времена наслиједила ово слављење, да би се опомињали и сјећали да ништа не бива без разлога.

Свечаности у Епархији будимљанско-никшићкој

Поводом духовних свечаности, које, у славу празника Рођења Пресвете Богородице и доласка Моштију Светог Арсенија Сремца у манастир Косијерево, организују Митрополија црногорско-приморска, Епархија будимљанско-никшићка и Удружење Бањана и Рудињана „Владика Сава Косановић“, у уторак 18. септембра 2018. у Никшићу је одржана конференеција за новинаре.

Епископ Јоаникије служио Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са свештенством у 16. Недјељу по Педесетници, на празник Светог свештеномученика Антима и Светог Јоаникија Првог Патријарха српског, 16. септембра 2018, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.