Ходочашће је посебан благослов

У цркви Светог Николе у Бијелом Пољу у недјељу, 10. априла служен молебан за ходочаснике у Свету земљу.

Послије Свете Литургије, која је на Глувну недјељу Великог Поста, служена у храму Светог Николе у Никољцу у Бијелом Пољу, одржан је молебан за путнике, поводом одласка протојереја-ставрофора Мираша Богавца, архијерејског намјесника бјелопољског и г. Ранка Дамјановића, предсједника Црквене општине Бијело Поље на ходочашће у Свети град Јерусалим.

Обраћајући се вјерном народу протојереј Мираш је подсјетио да је Хаџилук у нашој православној вјери циљ сваког Хришћанина.

“Најбоље вријеме да се посјети Света Земља је баш у дане Велике Недјеље током Часног Поста и на Васкрс, а ходочашће је и ако се вјерник поклони било којој светињи. За нас у Бијелом Пољу, уз манастир Острог и поклоњење Светом Василију Острошком Чудотворцу, највећа светиња је манастир Куманица и поклоњење моштима Светог Григорија Куманичког.“

„Ходочашће је за сваког православног хришћанина, па и за мене као бјелопољског пароха, највећа жеља“, рекао је отац Мираш.

Он је додао да ће у Светом граду, он и г. Дамјановић, бити у молитвеном јединству са вјерницима, у нади да ће их, по повратку, затећи здраве и веселе.

Ходочашће је посебан благослов