Литургија у манастиру Подмалинско

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у сриједу, 6. априла Свету Архијерејску Литургију у манастиру Подмалинско код Шавника

Преосвећеном Владици у Светом богослужењу саслуживало је неколико свештеника и свештеномонаха Епархије будимљанско-никшићке. Литургијском сабрању уочи Благовијести - великог празника Цркве Божије, присуствовао је вјерни народ овог краја, којима се ријечима архипастирске поуке обратио Његово Преосвештенство Епископ Јоаникије. Он је казао да свако онај ко настоји да живи хришћанским животом треба да се труди, нарочито током поста, као што је Велики Часни Пост који је у току, да испуњава заповијести Божије, да пости, да се каје, да исповиједа своје гријехе и мири са својим ближњима.

Литургија у манастиру Подмалинско

“Тада ће молитва Оче наш, коју треба да говоримо свакодневно и по више пута на дан, бити богоугодна. Све што чинимо и око чега се трудимо, ако чинимо са вјером, са добром намјером, ради свог спасења и спасења својих ближњих, добија прави и пуни смисао уколико се угледамо на страдање Господа, ако се угледамо на Његову жртву и просвећујемо славом Васкрсења Исуса Христа, Који је дошао у овај свијет, оваплотио се од Пресвете Дјеве Богородице, јавио се као Богочовјек, као наш Спаситељ и Искупитељ, као Онај у Коме имамо обновљење, васкрсење и нови живот.“

Литургија у манастиру Подмалинско

“Наше молитве и постове, нашу сваку метанију везујемо за Господа. Господ ће и наш мали труд примити као миомирну жртву и богато нас наградити, и већ нас награђује. Сваки наш труд и подвиг добија смисао и савршенство у Господу, у Светим тајнама Христовим, а наше молитве врхуне и добијају пуноћу смисла у Светој Литургији. То су најсвечаније службе. У току Великог Поста, када приносимо Богу покајање и сузе за наше гријехе и када живимо у покајничком расположењу, недјељне службе се претварају у права славља, јер нас Господ, и такве грешне, љуби и излива милост на своју Цркву и све нас који јој припадамо и којој служимо“, рекао је Епископ Јоаникије.

Литургија у манастиру Подмалинско

Благословом Преосвећеног Владике, а уз гостопримство мати Катарине, игуманије манастира Подмалинско, одржано је братско сабрање архијерејског намјесништва никшићког.