На Крсцу у Голији прослављена храмовна слава

Велики хришћански празник Светих апостола Петра и Павла прослављен је молитвено, у четвртак 12. јула 2018, у храму, посвећеном Првоврховним Светим апостолима Петру и Павлу, у Крсцу у Голији.

На Крсцу у Голији прослављена храмовна слава

Свету Литургију служио је надлежни парох, архимандрит Данило Трпчевски, игуман манастира Светог Саве под Орлином, уз молитвено учешће вјерног народа Голије, Никшића и мјештана села Гатачке површи.

Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступили су бројни вјерници, који су се припремали постом и молитвом, током Петровског поста.

Вјерном народу ријечима поуке обратио се о. Данило, указавши на значај љубави као основе хришћанског учења и начина живота.

Домаћин овогодишње славе био је Мирко Новице Канкараш, а за идућу годину обавезу је преузео Момчило Црногорац.