Нови, 130. број листа „Свевиђе“ је пред читаоцима

Из штампе је изашао нови број „Свевиђа“ гласила Епархије будимљанско-никшићке за вјеронауку, хришћанску културу и живот Цркве.

Нови, 130. број листа „Свевиђе“ је пред читаоцима

Нови, 130 број нашег епархијског образника, који се пред читаоцима појавио о празнику Рођења Господа Исуса Христа, отварају: Јеванђелске омилије, Омилија VIII на Божић Светог Григорија Двојеслова, као и ријеч Епископа будимљанско-никшићког Методија, изговорена на промоцији књиге „Писма Шмеман – Флоровски 1947-1955.“

Заступљен је и текст архимандрита Пантелејмона Манусакиса, теолога са службом у САД, насловљен „Криза Запада“, као и други дио текста мр Дражена Јанка „Савремене миграције у трећој деценији XXI вијека и одговор Католичке цркве кроз енциклику папе Фрања Frateli tutti.

Читаоце ће свакако обрадовати текстови протојереја-ставрофора др Милоша Весина „Једно писмо из Крајине“, Бранислава Илића „Дјева данас Превечнога рађа..., Божић – празник загрљаја Бога и човека“, протојереја-ставрофора др Бориса Брајовића „Стид. Врлина заборављене мудрости“, проф. др Душана Крцуновића „Стид као политичка врлина“, проф. др Драга Перовића „Коло Митрополита Амфилохија: „Нека на мене ударају“, мр Жељка Лучића „Хришћанска заједница и грађење институција“, занимљиви научно-стручни осврти: мр Стевана Ђурђевића на тему „Квантна физика у христолошкој и светотројичној перспективи“, проф. др Вање Ковић „Савремени изазови у одрастању дјеце“.

У божићном броју „Свевиђа“ налазе се и текстови: Саре Милановић „Мисионар са краватом - проф. Димитрије Стефановић, Обнова манастира Велика Ремета, Бранке Ћаласан „Поријекло патње у породичним системима“, др Ивана Шупића „Архиепископ Димитрије Ројстер“,  те Димитрија, архиепископа Даласа и Југа „Литургијска сјећања у припреми за Божић“. Уз наведено, уредништво на челу са протојерејем-ставрофором Слободаном Јокиће, главним уредником, вашој пажњи препоручује и низ других интересантних, душекорисних есеја: Милоша Милићевића „Писмо из крста створено“, проф. др Часлава Копривице „Завјет у камену и времену“, мр Милорада Дурутовића „Нацрт за ангелолошко тумачење Његошевог спјева Луча микрокозма“, Јована Вукосављевића „Искра Косова“, као и  Проповијед о Рождеству Христа Господа блаженог спомена протојереја-ставрофора Марка Ђурковића.