Милош први допливао до Крста

Уз присуство великог броја вјерника на плажи  Сињавац јутрос је традиционално одржано пливање за Богојављенски крст, а први је до њега ове године допливао Милош Масловарић.

Милош први допливао до Крста

24-годишњи Милош је казао да се није посебно спремао и да му је ово други пут да учествује.

"Ми на сјеверу смо навикли смо на хладноћу, а посебне приреме нисам имао, јер кад се плива за крст није тешко. До сада нисам много ишао у цкрву, вјеровао сам на неки свој начин, али сада желим мало више да се посветим вјери", казао је Милош, додајући да побједу није очекивао.

Послије освећења вода Лима протојереј-ставрофор Дарко Пејић подсјетио вјернике да је на данашњи дан Исус Христ ушавши у ријеку Јордан својом божанском силом осветио све воде да онима који је са вјером пију, умивају се и кропе себе,укућане и своје домове буде на освећење.

"Ми данас када смо додирнули крстом ову воду, осветили смо је, а Лим је до мора понио освећење", казао је Пејић.
Осим Милоша пливању за Часним крстом су учествовали Марко Дробњак, затим Ивица Игњатовић, Славко Мрдак, Слађан Шћекић, Јован Ракоњац, Немања Шуњеварић, Никола Шћекић, Бранислав Обрадовић, Милош Шћекић, Саво Шћепановић, Ненад Милићевић, Радоман Чуљковић, Радојко Ковачевић, Владимир Милићевић, Раденко Кнежевић и Гојко Секулић.

Данас је одржана и традиционална Богојављенска регата у којој је на четири чамца учествовало око 30 учесника из БИјелог Поља, Херцег Новог и Шапца.

За све учеснике и бројне госте, послије маршуте дуге 17 киломерата, у манастиру Куманица је приређен ручак.