У Андријевици одржана Светосавска академија

Уочи празника Светог Саве равноапостолног, просветитеља српског, у четвртак 26. јануара 2017, у Центру за културу у Андријевици, одржана је традиционална Светосавска академија.

У Андријевици одржана Светосавска академија

Сабрање је благословио и одржао Светосавску бесједу протојереј Дарко Пејић, парох бјелопољски, произносивши празнично слово о Светом Сави, најзначајнијој личности наше Цркве и нашег народа, великој личности цијелог православља.

Током академије, светитеља су појањем и казивањем стихова прославили: "Србски православни појци“, народни гуслар Иван Кнежевић, рецитатор Јанко Врховац, а предивно уздарје Светом Сави за његов путоказ српском роду пјесмом су узнијеле сестре Јелена и Косара Ристић, те они најмлађи,сестре Марија, Христина и Ирина Савић, чија дјечја срца су, нарочито, испуњена чистом и радосном љубављу према Богу и Његовом угоднику Светом Сави.