Прослављена храмовна слава на Лукову

На празник Рођења Светог Јована Крститеља – Ивандан прослављена је храмовна слава на Лукову код Никшића.

Прослава је отпочела Литургијом коју је служио јереј Василије Брборић – парох никшићки, жупски и луковски. Молитвеном сабрању присуствовао је велики број вјерног народа Лукова и околине, који је приступио Светој тајни причешћа. Отац Василије се сабраним вјерницима обратио ријечима јеванђељске проповиједи, говорећи о значају празника Рођења Светог Јована Крститеља. Након Литургије отац Василије је пререзао славски колач и освештао славско жито које је подијељено вјерницима.

Прослављена храмовна слава на Лукову

Овогодишњи кум славе је био г. Војислав Јовановић, а за идућу годину кумство је преузео г. Љубомир Јовановић. Црква на Лукову је подигнута 1905. године, а у њеној изградњи учествовала су племена Ђурђеваца, Радовића, Јовановића, Шкулетића, Вучковића, Ђукановића, Јоцовића, Вукотића, Марковића, Перошевића.