Одржана сједница ЕУО Епархије будимљанско-никшићке

У суботу 2. марта 2024. године, у Никшићу је одржана редовна сједница Епархијског савјета и Епархијског управног одбора Епархије будимљанско-никшићке.

Одржана сједница ЕУО Епархије будимљанско-никшићке

Након Свете Архијерејске Литургије којом је, у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу, началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије и одслуженог годишњег помена Митрополиту дабробосанском  хаџи Сави Косановићу, са радом је почела редовна годишња сједница Епархијског савјета и ЕУО. Предсједавао је Преосвећени Епископ Методије, а присуствовали су чланови поменутих управних тијела.

Током рада, усвојен је завршни рачун за претходну 2023. и буџет за текућу годину.

Расправљало се о актуелним питањима, везаним за живот и функционисање Епархије. Изнијети су одређени планови за пословање Епархије и предлози за унапређење црквеног живота.