Молебни канон Пресветој Богородици за Косово и Метохију служен у никшићком Саборном храму

По благослову Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, а сходно одлуци Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског Г. Јоаникија, о служењу Молебана Пресветој Богородици за Косово и Метохију, у петак 3. марта 2023. године, у навечерје празника Светог Теодора Тирона, у Саборном храму Светог Василија Острошког, у Никшићу, одслужен је Молени канон Пресветој Богородици за многострадални народ и светиње на Косову и Метохији.

Молебни канон Пресветој Богородици за Косово и Метохију, у никшићком Саборном храму, служиће се, током трајања Великог поста, сваког петка, у 18 часова.