Бденије у Кузбасу

9. јуна 2018, у посјету граду Кемерову, у братску посјету су стигли Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, протојереј Остоја Кнежевић, старјешина Саборне цркве Светог Василија Острошког у Никшићу и мирјани из Српске православне цркве. Њих је дочекао Митрополит кемеровски и прокопијевски Г. Аристарх, глава Кузбаске митрополије.

Бденије у Кузбасу

Архипастири су у граду Белову одслужили Свеноћно бденије у Вознесењском храму, уз саслужење мјесног свештенства.

На крају службе протојереј Петар Гутович је истакао да је ово први пут у историји храма да два архијереја, при чему је један из Српске православне цркве. Он се захвалио архијерејима и даривао владику Јоаникија икону Пресвете Богородице.

Митрополит Аристарх је захвалио настојатељу на гостоприству и произнио проповијед о Васкрсењу Христовом, представивши вјернима високе госте из СПЦ. У знак сјећања на посјету Кемеровској митрополији, у јубиларној години, митрополит Аристарх је епископу Јоаникију уручио Архијерејски чиновник, издан поводом 25-годишњицњ Кемеровске епархије, а такође и панагију, један од символа архијерејске власти.

Владика Јоаникије је захвалио на даровма, нагласивши да је посебна радост поново бити у Кузбасу и узети учешћа у прослављању Светитеља Руске православне цркве.