Предсједник РС Милорад Додик посјетио Саборни храм у Подгорици

Предсједник Републике Српске Милорад Додик борави у радној посјети Црној Гори, гдје је након разговора са предсједником Скупштине Андријом Мандићем, посјетио Саборни храм Христовог Васкрсења и гроб блаженопочившег Митрополита Амфилохија.

Предсједник РС Милорад Додик посјетио Саборни храм у Подгорици

Додика и Мандића су испред храма дочекали архијерејски намјесник подгоричко-даниловградски Предраг Шћепановић и ђакон Ведран Грмуша, који је поријеклом из Бањалуке.

Отац Предраг је ову прилику искористио да захвали Додику за помоћ коју је као предсједник Републике Српске дао за изградњу храма, као и за то што је био гост на дан његовог освећења.

Протојереј Никола Пејовић, старјешина храма захвалио је на посјети Додику, истичући да храм и вјерујући народ памте сва његова доброчинства.

– Посјета господина Додика је братска, јер посјета храму није долазак у госте, већ долазак у дом – казао је о. Никола Пејовић.

Додик је рекао да је овај храм испуњен љубављу.

– Имао сам прилику да помогнем у изградњи и зато нисам пропустио прилику да га и посјетим. Српска православна црква кључна је за очување идентитета и опстанак српског народа не само у Црној Гори, већ и у Српској и Србији. СПЦ чува идентитет кроз вијекове – рекао је Додик.

Каже да је и у немогућим околностима сачувана православна вјера и крсна слава.

– То је оно што сваки Србин, поготово вјерујући, мора да његује. Историја српског народа на овим просторима је историја СПЦ – казао је Додик.

Рајо Војиновић

Фото: Борис Мусић