Епископ Јоаникије богослужио у храму Светог Николаја Мирликијског РПЗЦ у Франкфурту

На празник Светог Николаја архиепископа Мирликијског Чудотворца, у сриједу 19. децембра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са Његовим Високопреосвештенством Архиепископом берлинским и све Германије Руске Православне Заграничне Цркве Г. Марком Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном Светом Оцу Николају РПЗЦ у Франкфурту.

Саслуживали су свештенослужитељи поменутих Епархија.

Празничним богослужењем у храму Светог Николаја Мирликијског у Франкфурту, на дан овог славног и свехвалног светитеља, који се данас прославља у цијелом свијету, Преосвећени Епископ Јоаникије завршава посјету Њемачкој.

Свети Николај архиепископ Мирликијски Чудотворац рођен је у Патари у Ликији. Духовном животу га је научио стриц Николај, епископ Патарски и замонашио се у манaстиру којег је он основао. По упокојењу родитеља, имање је раздијелио сиромасима. Предао се безмолвију, али по Божијој заповјести прихватио је да буде архиепископ града Мира у Ликији. У вријеме гоњења под Диоклецијаном и Максимијаном бачен је у тамницу. На I Васељенском Сабору је ударио песницом јеретика Арија, због чега је уклоњен са Сабора и од архијерејске службе, док се неколицини архијереја на Сабору нису јавили Господ и Пресвета Богородица и објавили им своју наклоност према Николају. Био је милостив, правдољубив и још за живота сматрали су га светим. Упокојио се у Господу 343. године.