(ВИДЕО) У Парохијском дому уприличена промоција збирке пјесама “Хероји без адресе”

Промоција најновијег књижевног остварења збирке пјесама “Хероји без адресе” аутора Радинка Крулановића одржана у Парохијском дому Светог Василија Острошког. Организатори су Јавна установа Захумље, Институт за српску културу, Матица српска – друштво чланова у Црној Гори и “Свевиђе” издавачка кућа Епархије будимљанско – никшићке.

Радинко Крулановић, по образовању филозоф, по занимању директор Никшићког позоришта, по вокацији пјесник, петом књигом поезије “Хероји без адресе” наставља да истрајава на трагу врсног творца пјесничке ријечи са снажним и запаженим порукама. Књига пјесама загонетног наслова обухвата предговор и пет пјесничких циклуса, који садрже префикс траг. Цјелокупна наша култура, посебно модерна и савремена је култура трага, који нас прати, или трага који пратимо, а о трагу који одређује поезију Радинка Крулановића говорио је проф. др Драго Перовић.

Аутор је у занимљивој књизи пјесама остварио лијеп спој пјесничке форме и садржаја. Збирка пјесама, лишених риме, дотиче познате теме, сведена је на два дијела: „Хероји без адресе“ и „Белине“, истакао је, уз остало, набрајајући вриједности Крулановићеве нове књиге, проф. др Милош Ковачевић.

Загонетно о љубави, смрти, изгубљеним драгим пријатељима и другим кључним темама пјева Крулановић, аутор збирки пјесама “Тишином ти говорим”, “Ријечи које не дајем олако”, ”Ад фонтес” и “Нијеми говорници”.

Модераторка је била драмска умјетница Биљана Ђуровић, док је одабране стихове из нове Крулановићеве збирке читао глумац Велизар Касалица. Програм су музички употпунили Тамара Кривокапић и Гордана Милатовић.

Књигу пјесама “Хероји без адресе” издали су Матица српска – друштво чланова у Црној Гори, Институт за српску културу и “Свевиђе” издавачка кућа Епархије будимљанско – никшићке.

Извор: РТНК