Прослављен имендан Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је у поноћ 2. децембра 2023. године, на празник Светог Порфирија Кавсокаливита, свету Литургију у параклису Светог Јована Богослова на Богословском факултету у Београду.

Прослављен имендан Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија

Саслуживали су Преосвећени викарни Епископ новобрдски г. Иларион, протојереј-ставрофор проф. др Владимир Вукашиновић, јеромонах др Андроник, протонамесник Бориша Шањић; презвитери проф. др Србољуб Убипариповић, проф. др Драган Каран и Панајотис Каратасиос; протођакони др Драган Радић и Радомир Врућинић.

После освећења славских дарова, имендан Његовoj Светости честитали су најближи сарадници, професори и студенти Богословског факултета у Београду.

Пре свете Литургије служено је свеноћно бденије којим је предстојао eпископ Иларион. Снимак богослужења погледајте на Youtube каналу Факултета – ОВДЕ.

Извор: СПЦ