Удружење „Владика Сава Косановић“ Основној школи у Велимљу донирало возило за превоз ученика

Представници Удружења Бањана и Рудињана „Владика Сава Косановић“ посјетили су, ових дана, Основну школу „Раде Перовић“ у Велимљу и, том приликом, овој васпитно-образовној установи поклонили путничко возило за превоз ученика.

Зорана Звицера, предсједника Извршног одбора Удружења, Михаила Миљанића, секретара и чланове: Жељка Лучића, Риста Баћовића и Драгишу Лучића примио је директор Школе, Слободан Гајић са сарадницима, наставним особљем и ученицима, захваливши на овом вриједном и значајном поклону. Ријеч је о путничком моторном возилу „Лада нива“, које ће се користити за превоз ученика  чије су куће удаљене од школе и којима није обезбијеђен аутобуски превоз на линији Никшић-Велимље.

Гајић је казао да ће им ово возило бити од велике користи, не само за потребе редовног превоза ученика, већ и за организовање  ваннаставних активности, као што су разна такмичења у Никшићу и даље, посјете другим школама и установама образовања и културе, савјетовања, семинари, набавка потрепштина за школу, која је, иначе, удаљена од Никшића 40 км.

По Гајићевим ријечима, ово није први пут да Удружење „Владика Сава Косановић“ помаже школу у Велимљу. Прије двије године, подсјетио је он, ово Удружење је организовало бесплатан излет за све ученике у Будву, а прошле године уприличено је лијепо дружење ученика и наставника из свих школа са простора Бањана у ОШ „Јован Драганић“ у Петровићима, када су посјетили манастир Косијерево и археолошки локалитет Црвена стијена.

Треба додати да г.-дин Зоран Звицерна помаже материјално најугроженије ученике Школе у Велимљу, обезбјеђујући им, на почетку школске године, гардеробу, уџбенике и школски прибор.

Осим веома значајне донације у возилу, из Удружења Бањана и Рудињана „Владика Сава Косановић“ ученицима су, поводом предстојећих новогодишњих и божићних празника, уручили и празничне поклоне.