Епископ диоклијски Методије богослужио на Лукавици

Светом архијерејском литургијом у Цркви Светог пророка Илије, традиционалним Илинданским, црквено-народним, сабором на планини Лукавица данас је прослављен Божији пророк Илија, храмовна слава ове светиње код Никшиног киљена.

Свету литургију служио је Његово преосвештенство Епископ диоклијски г. Методије са свештенством и вјерним народом. Након Литургије, владика је освештао славски колач и честитао празник.
Заједничарење је настављено традиционалним, црквено-народним сабором уз пригодан програм и трпезу љубави.
Црква Светог пророка Илије на локалитету Никшин киљен на живописној Лукавици, изнад Никшића, саграђена је благословом Његовог високопреосвештенства Архиепископа цетињског Митрополита црногорско – приморског г. Амфилохија и Његовог преосвештенства Епископа будимљанско – никшићког г. Јоаникија, саборним учешћем збратимљених племена: Жупе, Мораче, Роваца, Загарача и Пипера.