Епископ Јоаникије служио у Војном Селу код Плава

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у суботу 13. августа 2016, на Госпојинске покладе, поводом годишњице од освећења цркве, Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Николаја Мирликијског у Војном Селу код Плава.

Епископ Јоаникије служио у Војном Селу код Плава

Саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије.

Епископ Јоаникије служио у Војном Селу код Плава

Архипастирском бесједом сабраном вјерном народу обратио се Преосвећени Епископ Јоаникије, поучавајући о томе колико је важно за сваког православног хришћанина да што чешће присуствује светим службама Божјим на којима се, кроз Свете Тајне Христове, сједињујемо са Богом и учествујемо у правом, истинском животу.

Епископ Јоаникије служио у Војном Селу код Плава

"На овим светим службама светитељи и анђели Божји дејствују и, стојећи пред престолом Божјим, заступајући нас, низводе Божју благодат на све нас. Када славимо име Божје саборно и заједнички ми се сједињујемо са Господом, али се сједињујемо и једни са другима. Дух Божји прожима наша срца, наше мисли просветљује, сједињује нас у љубави и зато ништа на земљи ову свету службу не може замијенити. Она је узвишенија од сваког другог дјела, од сваког другог посла, важнија и светија, зато је много важно да се што чешће сабирамо на молитву, да изађемо пред лице Божје, да нас осјени Божја милост и Божја благодат, да се умијемо у тим духовним водама, да се очистимо и препородимо, да се обновимо“, поручио је Његово Преосвештенство владика Јоаникије.

Епископ Јоаникије служио у Војном Селу код Плава

Епископ је присутним вјерницима представио новог пароха за Горње Полимље свештеника Бојана Радуновића.

Епископ Јоаникије служио у Војном Селу код Плава

Црква Светог Николаја Мирликијског у Војном Селу код Плава освештана је на празник Преподобне мати Ангелине Српске 2009. када је и установљен дан црквено-народног сабрања.