Владика Јоаникије служио Свету Литургију у манастиру Шудиково

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у сриједу, 17. августа, на празник Светих седам мученика у Ефесу, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Шудиково код Берана.

Владика Јоаникије служио Свету Литургију у манастиру Шудиково

Преосвећеном Епископу је саслуживало свештеномонаштво Епархије.

Након Свете Литургије Епископ Јоаникије је обавио Свету Тајну исповјести сестара ове Свете обитељи.

Владика Јоаникије служио Свету Литургију у манастиру Шудиково

Манастир Шудиково, посвећен Ваведењу Пресвете Богородице, налази се на десној обали Лима, на самом почетку Тифранске клисуре. Припада епархији Будимљанско-никшићкој, великој културној ризници, која је упамтила, не само Немањиће, већ и праскозорје хришћанства.

Владика Јоаникије служио Свету Литургију у манастиру Шудиково

Занимљиво је напоменути да је метох манастира Шудикове, звани Урошевица, захваљујући природној појави ријеке понорнице, зване Свето врело, био својеврсно љечилиште за слијепе, умоболне, нероткиње, на коме се, према предању, и сам ослијепљени свети краљ Стефан Дечански лијечио.