Васкршње јутрење и света Литургија у никшићком Саборном храму

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, уочи празника Васкрсења Христовог, у суботу, 15. априла, Васкршње јутрење у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Васкршње јутрење и света Литургија у никшићком Саборном храму

Владици је у светом богослужењу, које је почело у 23 часа, саслуживало никшићко свештенство, а молитвеном сабрању присуствовао је бројни вјерни народ.

У наставку је одслужена света Литургија, којом је началствовао протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, а саслуживао му је ђакон Константин Дојић.

Поноћну Васкршњу Литургију појањем је пратио хор Преподобне мајке Ангелине којим руководи проф. Ана Бојић.

Прочитана је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија.

Многобројни вјерници, који су се постом и молитвом припремали да дочекају највећи и најрадоснији хришћански празник, приступили су Светом причешћу.

Након Литургије обављено је освећење васкршњих јаја.