Међународна конференција Фонда Јединства православних народа одржана у Берлину

XXIII годишња Међународна конференција, под покровитељством Фонда Јединства православних народа одржана је 27-29. марта 2017. у Берлину.

Међународна конференција Фонда Јединства православних народа одржана у Берлину

Суорганизатори су били Берлинско-германска епархија Руске православне цркве, уз учешће партнера Фонда из Њемачке, чланова Међупарламантарне скупштине православља (МАП), политичких, државних, друштвених и религијских дјелатника, публициста, научника из Аустрије, Албаније, Анголе, Бјелорусије, Белгије, Бугарске, БиХ, Њемачке, Грузије, Зимбабвеа, Јордана, Италије, Казахстана, Кипра, Кине, Либана, Литваније, Молдавије, Палестине, Пољске, Русије, Румуније, Србије, Украјине, Црне Горе, Чешке, Естоније. У границама садржајних и одговорних расправа озбиљно су размотрене актуелне теме и питања који су покренути темом овогодишњег засиједања. Тема Међународне конференције ове године је била: „Вриједности и интересовања у савременом свијету: хришћански приступ“.

Међународна конференција Фонда Јединства православних народа одржана у Берлину

Конференција је високо оцијенила пажњу с којом су приступили учесници засиједања, као и предсједници парламената, религијских заједница, међународних организација, који су послали своје представнике на Берлински форум.

Из Црне Горе учешћа су узели: Славко Крстајић, предсједник ФЈПН за Црну Гору, др Страхиња Булајић, народни посланик, доц. др Будимир Алексић, народни посланик и професор Богословије Светог Петра Цетињског – Цетиње, др Жарко Лековић, научни сарадник Историјског института Универзитета Црне Горе и проф. др Владимир Божовић.