Велика је срећа спасити некоме живот

Црквена општина Бијело Поље, у сарадњи са Браством православне омладине „Светог краља Милутина“, организовала је у петак, 25. марта акцију добровољног давања крви, у просторијама Одјељења за трансфузију бјелопољске Болнице. Овом приликом крв је дало око 40 хуманиста.

Према ријечима јереја Златка Василића сваки хришћанин је дужан да чини добра дјела, на сваком мјесту и у прилици кад то живот поставља пред њега.
“Од доброг дјела, благе ријечи и помоћи своме ближњем не треба бјежати, већ увијек притрчати у помоћ, јер је стално некоме од наших ближњих помоћ потребна, без обзира на то којој вјери и нацији припадају“, казао је свештеник Василић.
Наши ближњи, наглашава о. Василић, нијесу само наши родитељи и рођаци, већ сви људи на земљи.

“Зато је чин давања крви један од најхуманијих које човјек може да учини. Тиме испуњавамо Христову заповијест да ће се спасити свако онај ко живот свој положи за ближњега. Давање крви је давање себе другоме, то је први и велики корак ка спасењу“, казао је јереј Златко Василић.

Драган Ђукић из Бијелог Поља се са радошћу одазвао да, на позив Црквене општине, помогне у прикупљању за људски живот најдрагоцјеније течности.
“Драго ми је да учествујем у једној овако хуманој акцији и за мене је то велика срећа“, прича о свом гесту Бјелопољац Драган Ђукић.

И Миленко Фуртула се радо одазвао хуманом гесту мајке Цркве. Каже да је изузетан осјећај кад човјек може да помогне ономе коме је помоћ потребна.
“Поштујући своју вјеру обавезни смо да чинимо добра дјела“, каже Фуртула.

Велика је срећа спасити некоме живот

Међу четрдесетак давалаца присутна је била и Ранка Дамјановић.
“Срећна сам што је оваква једна акција организована у нашем граду. Лично мени, велика је част и обавеза да учествујем у нечему што може бити од помоћи ономе ко је у невољи, а, нарочито, ако може да спаси нечији живот“, каже Дамјановићева.

Предсједник Удружења доборовољних давалаца крви Гојко Шестовић објашњава да се давање крви организује једном мјесечно преко Клуба давалаца. Он истиче да су током ове године крв дали припадници Центра безбједности Бијело Поље, потом чланови Извршног одбора Исламске заједнице, а сада и Православне Црквене општине Бијело Поље. У априлу се очекује долазак 23 клуба добровољних давалаца крви са простора бивше Југославије, за шта је потребна помоћ локалне самоуправе.