Епископ Методије служио помен учесницима Мојковачке битке

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије, послије Литургије, коју јем на Сабор Пресвете Богородице, у недјељу 8. јануара 2023. године, служио у Храму Рођења Христовог у Мојковцу, обишао је, поводом обиљежавања годишњице Мојковачке битке, спомен обиљежје, подигнуто на Бојној њиви, у част учесника ове славне епопеје српског народа.

Епископ Методије служио помен учесницима Мојковачке битке

Владика је са свештенством одслужио помен јунацима Мојковачке битке, код спомен обиљежја, које је подигнуто њима у част на Бојној њиви.

Након тога, Преосвећени Епископ је, у Мојковцу, обишао споменик сердара Јанка Вукотића, који је командовао црногорском војском у Мојковачкој бици, на Божић 1916. године.

Владика будимљанско-никшићки Г. Методије присуствовао је, касније, свечаној сједници СО Мојковац, која је одржана поводом 7. јануара – Дана Општине, а у знак сјећања на јунаке славне Мојковачке битке.