У суботу 24. јануара, у сали Дома културе у Рожајама, а у организацији Епархије будимљанско-никшићке a са балгословом Његовог Високопреосвештенства Архиепископа и Митроплита будимљанско-никшићког Г. Методија одржана је традиционална Светосавска академија.
У недјељу, 25. јануара 2026. године у цркви посвећеној рођењу Светог Јована Крститеља - Ружици у Рожајама, служена је Света Архијерејска Литургија коју су служили Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит крушевачки Г. Давид и Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит будимљанско-никшићки Г. Методије.
Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије 12. јануара 2026. љета Господњег, приредио је у крипти Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици традиционални божићни пријем за представнике вјерских заједница, друштвеног, политичког, културног живота и дипломатског кора у Црној Гори.
У недјељу по Божићу, 11. јануара 2026. године, Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит будимљанско-никшићки Г. Методије и Његово Преосвештенство Епископ шабачки Г. Јеротеј, служили су Свету Архијерејску Литургију у Саборном Храму Светог Василија Острошког у Никшићу.
Трећег дана Божића, на празник Светог Архиђакона Стефана, у петак 9. јануара 2026. године, служена је Света Архијерејска Литургија у храму посвећеном овом светитељу у Глибавцу код Никшића.
- Митрополит Методије и епископ Јеротеј на празник Сабора Пресвете Богородице богослужили у Мојковцу
- Митроплит Методије на празник рођења Богомладенца Христа служио у беранском Саборном храму
- Митропoлит Методије налагао бадњаке испред Саборног храма у Беранама
- Света Архијерејска Литургија у никшићком Саборном храму
- У недјељу Светих Отаца Митрополит Методије богослужио у никшићком Саборном храму
