У сриједу, 3. јуна, у селу Кута у Жупи Никшићкој, Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију и обиљежио славу храма освећеном Светом Стефану Пиперском и Жупском.
Саслуживали су свештеници Архијерејског намјесништва никшићког, уз молитвено присуство вјерног народа.
Након Свете Литургије пререзан је и славски колач у славу Светог Стефана, а присутне је поздравио и честитао празник митрополит Методије.
Празнично заједничарење је настављено уз трпезу љубави.




