Епархија
будимљанско-никшићка

Митрополит Методије на Васкрсни Понедјељак служио у Озринићима

Митрополит Методије на Васкрсни Понедјељак служио у Озринићима

На Васкрсни Понедјељак, 13. априла 2026. године, Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит будимљанско-никшићки г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Озринићима.

Његовом Високопреосвештенству саслуживали су свештеници Архијерејског намјесништва никшићког уз молитвено присуство вјерног народа.

У току Свете Литургије митрополит Методије је оца Жељка Ројевића, пароха озринићког унаприједио у чин протојереја.

На крају Службе, честитајући Свијетли Празник Васкрсења Христовог, ријечима Архипастирске бесједе обратио се и митрополит Методије

Related Articles