Васкрс са радошћу прослављен на Жабљаку

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије присуствовао је вечерњој служби, која је на празник Васкрсења Господа Исуса Христа, служена у храму Преображења Господњег на Жабљаку.

Васкрс са радошћу прослављен на Жабљаку

Највећи и најрадоснији хришћански празник - Васкрсење Господа Исуса Христа, на Жабљаку је прослављен молитвено и у литургијској радости. У жабљачком Саборном храму поноћну васкршњу Литургију служио је јереј Миливоје Јововић, надлежни парох, а Литургији је присуствовао велики број вјерног народа, од којих се Светим тајнама Тијела и Крви Христове причестило око стотину душа. У цркви Преображења Господњег је на Васкрс служена јутарња служба, током које се, такође, причестио велики број људи.

Васкрс са радошћу прослављен на Жабљаку

Вечерње богослужење, на сам празник, служио је јеромонах Исаија, игуман манастира Бијела код Шавника. Након вечерње службе вјерницима је Васкрс честитао и благословио их Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, обративши се бесједом о смислу и значају празника Васкрсења Исуса Христа. Владика је том приликом Жабљачанима и њиховим гостима саопштио радосну вијест о посјети Његове Светости Патријарха српског Г. Иринија овом крају, која је, казао Преосвећени Владика Јоаникије, најављена крајем јула.

Васкрс са радошћу прослављен на Жабљаку

Вјерницима су подијељена освештана васкршња јаја, а потом је у Парохијском дому приређено славље, које је припремила Црквена општина жабљачка и у којем је угошћен сав окупљени народ.