Традиционално пливање за Часним крстом у Беранама

Пливање за Часним крстом на празник Богојављења организовано је и ове године у Беранама.

Традиционално пливање за Часним крстом у Беранама

Ни изузетно хладно и облачно вријеме, које је пратило овогодишње такмичење, није поколебало шест најодважнијих Беранаца да у водама Лима запливају за најсветијим хришћанским симболом. Први до Богојављенског крста допливао је Никола Кнежевић из Будимља, чију спретност је више хиљада посјетилаца са обала ледене ријеке, пропратило громким аплаузом.

Традиционално пливање за Часним крстом у Беранама

“Нека је срећно и благословено Николи и нека овај чин буде на здравље њему и његовој породици, али и свима онима који су се данас, по овој хладноћи, усудили да зароне у Лим за Часним крстом“, истакао је, овом приликом, отац Драган Ристић, парох берански.

Никола Кнежевић, најуспјешнији међу најхрабријима, награђен је од Епархије будимљанско-никшићке и Црквене општине Беране, организатора Богојављенског пливања новчаним износом, а остали учесници: Јован Бојовић, Веселин Марковић, Срђан Милановић, Никола Бугарин и Небојша Радевић, даривани су пригодним поклонима.

Традиционално пливање за Часним крстом у Беранама

Традиционално пливање за Часним крстом на Богојављење у Беранама почело је се организује прије десетак година, послије обновљења Епархије будимљанско-никшићке. По ријечима учесника и посматрача, не памти се да је ово “витешко“ надметање изазвало оволику пажњу грађана беранске општине, као ове године.