Традиционални васкршњи пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уприличио је, поводом празника Васкрсења Господа Исуса Христа, 25. априла у манастиру Ђурђеви Ступови свечани Васкршњи пријем.

Традиционални васкршњи пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Пријем је одржан на други дан Васкрса у послијеподневним сатима, а свечаности се одазвало око двије стотине званица, махом предсједници Црквених одбора из сјеверних општина Епархије будимљанско-никшићке, са којима и предсједник општине Андријевица г. Веселин Бакић и друге личности из привредног и културног живота Берана, Бијелог Поља, Андријевице, Плава, Мојковца, Рожаја. Овом приликом Епископ Јоаникије је свим гостима честитао Васкрс искористивши прилику да им захвали на љубави и труду, са којима помажу обнову Цркве на подручју будимљанско-никшићке Епархије.

Традиционални васкршњи пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

„Велика ми је радост да вас поздравим у име Васкрсења Христовог, у име наше Свете вјере и Свете Цркве. Као што смо се ових дана сабирали у Светим храмовима, молили се Богу и прослављали Васкрсење Христово, исто тако је благословено да се у наставку Свијетле седмице сабирамо и продужимо радост празника, као што смо то научили већ годинама у овој Светој обитељи, древној немањићкој светињи која, ево, 800 година поје у славу Христа Васкрслог. Ова светиња нас сабира и она је највећи свједок васкрсења Христовог, јер је много пута доживјела судбину распетог Христа, али је стално имала моћ да васкрсава, да се обнавља и да нас обнавља, као што се то и у ово наше вријеме догађа, Божијим благословом и промислом.“

Традиционални васкршњи пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

„Велика ми је радост, такође, што сте ви сви, драга браћо и сестре, укључени, свако са свог мјеста, у живот Цркве и што радите колико сте у могућности за славу Божију и славу наше Свете вјере, као што су нас учили наши Свети преци, а највећи међу њима је Свети Сава, Свети Немањићи, од којих смо научили ту науку да љубимо Бога, своје отачаство и своју Свету Цркву, и да се трудимо, а они који се труде за славу Божију, њима је Бог на помоћи и Божији благослов на њима и на њиховом потомству“, казао је у свом обраћању Преосвећени Владика Јоаникије.

Традиционални васкршњи пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Овом приликом званицама су уручени пригодни поклони.