Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уприличио је, поводом најрадоснијег хришћанског празника – Рођења Богомладенца Исуса Христа, традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови, сједишту Епархије будимљанско-никшићке.

Пријему, који је одржан на празник Сабора Пресвете Богородице, у недјељу 8. јануара, одазвале су се бројне личности из привредног и јавног живота Берана, Бијелог Поља, Андријевице, Плава, Никшића, Мојковца и других градова са простора наше Епархије, међу којима и г. Вука Голубовић, предсједник општине Беране и г. Радован Обрадовић, потпредсједник општине Бијело Поље, те предсједници већине Црквених општина и други гости.

Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Овом приликом, Епископ Јоаникије је гостима честитао Божићне празнике и захвалио на “честитим намјерама и труду, који са својих функција улажу зарад напретка и бољитка народа, државе и наше Свете Цркве“.
“Честитам вам свима од срца Божић, празник који доноси велику радост не само за један тренутак и само за један дан, него за све дане нашег живота, за све вријеме и за сву вјечност.“

“Бог је сишао са неба, примио нашу људску природу од Пресвете Дјеве Богородице силом Духа Светог и донио огањ са Неба који захвата наша срца. То је огањ љубави Божије и Духа Светог у коме је право, истинско заједништво, а наше заједништво у Цркви засновано је, управо, на Духу Светом. Свети Дух Божији животворни, истинити, који је Христос донио у овај свијет, обједињује наша срца, наше мисли, уједињује наше силе и таленте на спасење свих нас и на славу Божију. Зато је Божић, као и остали велики празници, празник који нас сабира и зато ово наше сабирање има смисла, и то дубоког смисла.“

Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

“Рођењем Христовим успоставља се ново заједништво међу људима у обновљеној људској природи, обнавља се наша природа са Христом, обнавља се заједништво, породица, манастир, друштво и све што чинимо добија нови, прави, истинити смисао који даје Господ. Он осмишљава наша дјела и усмјерава нас на творење Божијих заповијести да љубимо Бога и љубимо једни друге“, казао је Преосвећени Владика и додао:

Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

“Желим да Божићна радост уђе у ваше домове, у ваша срца, да загрије љубављу ваше породице и да донесе свима напредак. Драго ми је да поздравим предсједника општине Беране г. Вуку Голубовића, потпредсједника општине Бијело Поље г. Радована-Раша Обрадовића и све вас, да вам свима пожелим, на ком год положају обављате своје функције, да буде благословен ваш труд на добро нашег народа, отаџбине и Свете Цркве. Са истрајним, честитим трудом и са добрим намјерама, сигурно, ће бити напретка и бољитка“, закључио је Његово Преосвештенство Епископ Јоаникије.

Владика се, са присутним гостима, задржао у дужем, срдачном разговору, уручивши пригодне поклоне.