Светосимеоновска свечаност у Подгорици

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у суботу, 5. марта, Свету Архијерејску Литургију, којом је, у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици, началствовао Његово Високопреосвештенство Митрополит дабро-босански Г. Николај.

Уз Високопреосвећеног Митрополита Николаја служили су и Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Преосвећена Господа Епископи будимски Лукијан, рашко-призренски Теодосије и диоклијски и игуман острошки Јован.

Након Светог богослужења улицама града прошла је свечана Светосимеоновска литија вјерног народа, коју је предводио Митрополит Амфилохије са Архијерејима.

Свештенство, монаштво и вјерни народ сабрали су се, потом, на Немањином граду, на обали Рибнице, гдје је пререзан славски колач у славу Светог Симеона Мироточивог, заштитника Подгорице.

Одржана је традиционална духовна академија, уз богат културно-умјетнички програм. Бесједу је одржао књижевник Бећир Вуковић.

Светосимеоновска свечаност у Подгорици