Светосавска свечаност у Мојковцу

Празник Светог Саве, Првог Архиепископа српског свечано и свенародно је прослављен у Мојковцу светосавском академијом, која је у петак, 28. јануара одржана у мојковачком Центру за културу.

Светосавској свечаности у Мојковцу присуствовао је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије. Он је, са свештенством освештао славски колач и одржао пригодну бедједу, говорећи о Растку – принцу међу монасима, који је оставио своје племићство и пошао за Христом Господом.

Светосавска свечаност у Мојковцу

Духовној академији у славу Првог Архиепископа српског Светог Саве одазвао се и предсједник општине Мојковац г. Драган Савић и предсједник Скупштине г. Славенко Блажевић, свештенство бјелопољског намјесништва са протојерејем Дарком Пејићем и члановима Црквене општине Бијело Поље, као и велики број народа и вјерника Мојковца и његове околине.

Светосавска свечаност у Мојковцу

У програму су учествовали: црквени хор „Светог Николе“ из Бијелог Поља, дјечији фолклорни ансамбл КУД „Весна“ из Мојковца, који је извео сплет народних игара из Црне Горе и Србије. Свенародном прослављању Светог Саве весео тон дала су и дјеца, ученици основних школа, иначе полазници вјеронауке, наступајући са пригодним рецитацијама. Уз струне гусала пјевао је народни гуслар Ђорђије Копривица.

Светосавска свечаност у Мојковцу

Организатор светосавске академије, која је ове године одржана 16 пут, је Црквена општина Мојковац.