Епископ Јоаникије примио чланове почасног предсједништва Удружења Васојевића

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије примио је, у уторак 4. септембра 2018, у манастиру Ђурђеви Ступови, чланове почасног предсједништва Удружења Васојевића, поводом предстојећег прослављања племенске приславе Светог Александра Невског.

Епископ Јоаникије примио чланове почасног предсједништва Удружења Васојевића

Делегацију су чинили представници Удружења Васојевића из Београда, Лијеве Ријеке, Савиног Села: проф. др Милија Зечевић, почасни предсједник Удружења Васојевића, др Лука Кастратовић, предсједник поменутог Удружења, Димитрије Томовић, Мишо Зечевић, Вук Дедовић, Драгослав Шћекић, предсједник Општине Беране, Срђан Машовић, предсједник Општине Андријевица са сарадницима.

Након разговора са Преосвећеним Епископом Јоаникијем, који су, поводом предстојеће прославе Светог Александра Невског, завјетне славе Васојевића, иницирали чланови почасног предсједништва Удружења, они су, потом, посјетили Саборни храм Светог Симеона Мироточивог, који се гради у Беранама.