Прослављена слава храма Светог архиђакона Стефана на Крњој Јели

У четрнаесту недјељу по Педесетници, на празник Светог пророка Самуила и Светог свештеномученика Филипа Ираклијског, 2. септембра 2018, служена је света Литургија поводом славе храма Преноса моштију Светог архиђакона Стефана у Крњој Јели код Шавника.

Прослављена слава храма Светог архиђакона Стефана на Крњој Јели

Литургију су служили: протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, протојереј-ставрофор Раде Радовић, парох колашински и јереј Драженко Ристић, надлежни парох.

Евхаристијском сабрању присуствовало је вјерни народ од којих је један број примио Свето Причешће.

После светог богослужења обављена је литија око храма, а затим је освештан славски колач и жито.

Ријеч Јеванђеља и благослов Преосвећеног Епископа Јоаникија пренио је началствујући, о. Слободан, пожеливши срећан и благословен годишњи сабор у Крњој Јели.

Славље је настављено за трпезом љубави. Домаћин славе био је Радомир Живковић са породицом, а обавезу за идућу годину преузео је Љубомир Пековић.