20. Септембар 2017.

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије обишао је у недјељу 17. септембра 2017, радове на изградњи цркве Зачећа Светог Јована Крститеља у селу Заград у Жупи Никшићкој.

Епископ Јоаникије обишао радове на изградњи цркве у Заграду

Преосвећени Епископ је задовољан пословима, који су, до сада, изведени трудом Црквеног одбора и великом љубављу братства Чворовић, подижући храм на темељима некадашње светиње, порушене од Турака 1711. године.

Епископ Јоаникије обишао радове на изградњи цркве у Заграду

Црква је, према ријечима надлежног пароха протојереја Василија Брборића, покривена и предстоји јој унутрашње уређење. Владика је овом приликом савјетовао наставак радова у оквиру којих је планирана израда пјевнице, фрескописање цркве и изградња звоника за који је, већ, изливена плоча.