7. Септембар 2017.

Његово Високопреосвештенство Архиепископ берлински и све Германије Руске Заграничне Цркве Г. Марко борави у посјети Епархији будимљанско-никшићкој.

Архиепископ берлински Г. Марко посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Архиепископ берлински и њемачки Г. Марко је у сриједу 6. септембра 2017. са групом поклоника из Њемачке посјетио Ђурђеве Ступове, престони манастир Епархије, а потом и друге велике светиње: манастир Шудикову, Саборни храм у Беранама, цркву Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, манастир Никољац код Бијелог Поља и древни Самоград.

Архиепископ берлински Г. Марко посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Истог дана у манастиру Ђурђеви Ступови служено је свечано Вечерње бденије коме су присуствовали Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије и Високопреосвећени Архиепископ берлински Марко.

Архиепископ берлински Г. Марко посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Другог дана посјете нашој Епархији високи гост из Руске заграничне Цркве Архиепископ берлински и њемачки Марко служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови, уз саслужење свештенства беранског намјесништва и монаштва Манастира.

Архиепископ берлински Г. Марко посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Литургији је присуствовао Преосвећени Епископ Јоаникије.