10. Септембар 2017.

Уочи празника Усјековања главе Светог Јована Крститеља, у недјељу 10. септембра 2017, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, одслужено је свечано вечерње са петохљебницом.

Вечерња служба са петохљебницом служена у никшићком Саборном храму

Свечану вечерњу службу са петохљебницом служили су: јереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићке Саборне цркве и ђакон Константин Дојић уз присуство вјерног народа.

Вечерња служба са петохљебницом служена у никшићком Саборном храму

Љепоти молитвене свечане вечерње службе допринијело је учешће пјевнице Саборног храма, која је појала у славу и част Господа Исуса Христа и Светог Јована Крститеља и Претече.

Вечерња служба са петохљебницом служена у никшићком Саборном храму

Међу празницима посвећеним Светом Јовану Пророку, Претечи и Крститељу Господњем, посебно мјесто заузима празник Усјековања часне главе највећег међу рођенима од жене, празник који преподобни Јустин Ћелијски назива „малим великим петкомˮ.